Arrow
Arrow
PlayPause
Shadow
Slider

Havuz Kullanım Kuralları

1.Mevsim ve hava koşullarının uygun olduğu günlerde, saat 10:00 ile 21:00 arasında havuz kullanıma açık olacaktır.
Havuzumuzun pazartesi temizlik günüdür. Temizlik gününde havuzda kimyasallar gerektiğinden fazla olacağından bu günlerde havuz kapalı olacaktır kesinlikle girilmesi yasaktır sağlığınız için bu çok elzemdir. Günlük kullanım saatleri dışında havuza girecek olan site sakinlerinin sağlıkları ile ilgili tüm sorumlukları kendilerine ait olacaktır.
2.Havuz bölgesine galoşlu olsa bile ayakkabı ile girilemez.
3.Havuz içerisinde sadece havuz kıyafetleri(mayo,şort,bikini,haşema,vb) girilmesi şarttır.
4.Havuzda bone kullanılması şarttır,(2017 genel kurul kararı gereği) saçları toplanabilecek kadar uzun olan tüm site sakinlerinin saçlarının toplu ve bağlı olması tavsiye edilir.
5.Havuza giriş öncesi ve güneş kremi kullanımından sonra havuza girmeden önce duş alınması mecburidir. Duşlarda şampuan, sabun vb. malzeme kullanılmaz.
6.Açık, kanamalı yaralar, mantar ve bulaşıcı hastalık hallerinde kesinlikle havuza girilemez.
7.Havuza girmeden önce, havuz bölgesi girişinde bulunan ilaçlı su ile ayakların ve terliklerin dezenfekte edilmesi gerekmektedir
8.Havuz bölgesindeki tuvaletlerin kullanımı sonrasında, ilaçlı su ile ayakların yeniden dezenfekte edilmesi zorunludur
9.Havuz ve çevresine evcil hayvan sokulması kesinlikle yasaktır.
10.Havuz bölgesinde cam şişe ve bardak kullanılamaz.
11.Havuz bölgesine yağlı, kokulu yiyecek getirilemez, tüketilen yiyeceklerin kalıntıları tüketim yerinde bırakılamaz, kullanım alanını temiz bırakmak herkesin kendi sorumluluğundadır.
12.Havuzda Şişme Bot, Şişme Yatak v.b. kullanılması yasaktır.
13.Havuz alanında çok sesli, konuşmak ,özel müzik yapmak ve çevreyi rahatsız edici davranışlarda bulunmak kesinlikle yasaktır.
14.Alkollü havuz kullanımı yasaktır.
15.Havuz kullanım için  site sakinlerine resimli daimi havuz giriş kartı ; misafir olarak gelen birinciderece akrabalar( anne baba çocuk gelin  damat kardeş) için 2 adet misafir kartı yönetim tarafından kimlik beyanlarına bakılarak verilecek ve misafirin tüm sorumluluğu kat malikine ait olacaktır. ( havuz giriş kartı havuz görevlisine ibrazı zorunludur.) 15 yaş altı misafir çocuklarının  ebeveynsiz olarak havuza girmemesi  kararı oy çokluğu ile kabul edilmiştir. Bunların hariçinde hiç bir misafir kabul edilmeyecektir (2017 genel kurul kararı gereği)
16.Havuz çevresindeki demirbaşlara (şezlong, şemsiye, sandalye ve benzeri) rezervasyon yapılamaz, havuz alanı dışına çıkılacağında havlu, çanta v.b. malzemeler ile işgal edilemez.
17.Havuz kenarındaki demirbaşlar, havuz bölgesi dışına çıkartılmaz ve dışarıdan şezlong ve benzeri eşya (çocuk ve bebek kullanım gereçleri dışında)
18.Havuz demirbaşlarına hasar verenlerin hasar bedelleri ilgili şahıslardan tahsil edilir
19.Havuz bölgesinde ve çevresinde koşulmamalı ve etrafı rahatsız edici davranışlarda bulunulmamalıdı( yüksek ses vs.)
20.Havuz ve güneşlenme bölgesi dışında (spor salonu kullanım alanı, bahçe, blok içi, ve asansörlerde) mayo ile dolaşılmamasına dikkat edilmesi rica olunur.
21.Havuza ve havuz bölgesine, 10 yaş altı çocuklar, ebeveynsiz kesinlikle giremez.Bu gibi durumlarda ebeveynsiz çocuklar havuz bölgesi dışına çıkartılacaklardır. Site Yönetimi, belirlenen yaş grubunun altında olup ta havuza site yönetiminin bilgisi dışında giren çocuklar ile ilgili hiçbir sorumluluk taşımamaktadır.
22.Çocuk havuzuna 6 yaşın üstündeki çocukların girmesine müsaade edilmez. 12 yaşın altındaki çocuklar da sadece ebeveynleri ile birlikte büyük havuzuna girebilir.
23.6 yaşından ufak çocuk sağlık açısından tuvaletlere ebeveynsiz gönderilmemelidir. Bez kullanmakta olan çocukların bezleri ile havuzlara sokulmaması rica olunur.
24.Havuzumuzun derinliği max 1.45 metre seviyesinde olduğundan dikkatli olunması rica olunur.
25.Havuzumuzda görevli bir cankurtaran olmaması nedeniyle yetişkin dahi olsa yüzme bilmeyen ve sağlık sorunları bulunanların havuzu yanlarında refakatçi olmaksızın kullanmaları tehlikeli ve yasaktır
26.Havuz alanını kullanan site sakinlerinin kurallara uymamalarından kaynaklı doğacak her türlü sorun, zarar ve can güvenliğinin site yönetimi veya havuz görevli personeli sorumlu değildir.
27.Havuzda yaşanacak sıkıntıların havuz görevlisi veya site yönetimine sorumluluk sahibi bireyler olarak aktarılması gereklidir
28.Yukarıda belirtilen havuz kurallarına uymayanların havuz giriş kartları engellenecektir.
29.Havuzu ve güneşlenme bölgesini kullanan site sakinleri yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılacaktır.Yukarıda genel hatlarıyla belirtilen kurallara uyulması zorunludur. Uyulmaması durumunda üye havuzdan dışarı çıkarılacaktır. O günlük kullanımına izin verilmeyecektir. Aynı kişinin davranışları tekrarlaması durunda kanuni yollara başvurulacaktır.

© 2017 Yaşampark Evleri Site Yönetimi